👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری نوجوانان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری نوجوانان

مقاله تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری نوجوانان

مقاله تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری نوجوانان

فهرست:

تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری کودکان ونوجوانان

یك طلاق خوب و مسالمت‌آمیز از دوام یك ازدواج پرتنش بهتر است

 ..................................................................

بخشهایی از متن:

مقدمه:

کودکان، گل‏های باغ زندگی، ثمرات زندگی خانوادگی و آینده‏سازان جامعه و مملکت هستند. در روزگار ما، وجود آنها توجه بیشتری را از جانب والدین و اولیای امور آنها از جمله مدارس و ... می‏طلبد. اما در عین حال، انواع مشکلات و مسائلی را که خانواده‏ها با آن دست به گریبانند، بر تربیت و شخصیت آنها تأثیر می‏گذارد؛ از جمله مسائل اقتصادی، اجتماعی، افزایش جمعیت و تراکم، زندگی شهرنشینی و تجمل‏گرایی. باید توجه داشت که بسیاری از اختلالات روانی که در بزرگسالی به چشم می‏خورد ریشه در مشکلات دوران کودکی و نوجوانی دارد؛ مشکلاتی در خانواده‏ها از جمله: اختلاف بین والدین، طلاق، فقر، اعتیاد و ... همه بر شکل‏گیری شخصیت کودک تأثیر می‏گذارد و باید توجه داشت که رفتار کودک در واقع بازتاب و آینه‏ای از وجود پدر و مادر و فضای حاکم بر خانواده اوست. وقتی که پدری از طرفی، به فرزند می‏گوید که «دروغگویی بد است» اما پشت تلفن یا دم در منزل که با او کار دارند، از او می‏خواهد که «بگو من نیستم» فرزند او دچار سردرگمی می‏شود که «حقیقت چیست؟» و «کدام کار درست و کدام خطاست؟» پس ابتدا خودِ آنها باید الگوی مناسبی برای فرزندان‏شان باشند و انتظار چیزهایی را که خود رعایت نمی‏کنند از آنها نداشته باشند و شرایط تربیت صحیح را نیز برای آنها فراهم سازند.

...

تاثیر طلاق بر اختلالات رفتاری کودکان ونوجوانان

حتما بارها شنیده‌اید كه جدایی والدین زندگی فرزندان را تباه می‌كند و عامل اصلی تمامی مشكلات روحی و روانی و رفتاری فرزندان به شمار می‌آید .

به گزارش ایونا ، تحقیقات بسیار زیادی در مورد تأثیر جدایی والدین بر زندگی فرزندان انجام شده است كه اغلب آنها بدون بررسی علل مشكلات رفتاری یا ذهنی كودكان طلاق، با نگاهی سطحی و ساده، جدایی والدین را عامل تمامی اختلالات رفتاری ذكر كرده‌اند و با توجه به این فرضیه اشتباه، مانع جدایی بسیاری از زوج‌ها شده‌اند .

ولی آیا زندگی كردن كودك در یك خانه پرتشنج كه افراد آن رابطه سرد و بی‌روحی با یكدیگر دارند آسیب كمتری به روح و روان او وارد می‌آورد ؟

سارا مك لین، پژوهشگر آمریكایی در این مورد می‌گوید: علت مشكلات روحی فرزندان طلاق، جدایی والدین یا زندگی كردن آنها با یكی از والدین نیست، بلكه تشنج‌ها و درگیری‌های خانوادگی و اختلافات والدین پیش از جدا شدن، باعث بر هم خوردن آرامش ذهنی آنها می‌شود و به دنبال خود معضلات رفتاری را به همراه می‌آورد .

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق سیره نبوی پیامبر و حوزه فرهنگ سمینار فرآوری و خواص کامپوزیت زمینه فلزی رشته ای با روشهای حالت جامد پایان نامه بررسی تهیه طرح درس بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدائی پایان نامه بررسی رابطه سبك های مختلف عشق با معناداری زندگی ،صمیمیت و گذشت در زندگی در بین افراد متأهل تحقیق راهکارهای توسعه نیروی انسانی نخبه و پیشگیری از فرار مغزها