👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله سیری در قیامت

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله سیری در قیامت

مقاله سیری در قیامت

سیاحت در قیامت

مقدمه

عالم برزخ در چند قدمی

یکی از خصوصیات آدمی، میل به جاودانه ماندن و خلود است و از آن جا که خداوند عزوجل حکیم و مهربان است به این نیاز انسان همانند سایر نیازهای وی پاسخ گفته و او را در سرای آخرت و بعد از مرگ جاودان کرده است.

بعضی می پندارند «روز قیامت»، خیلی دور است، زیرا مثلا حضرت آدم (ع)، نوح، ابراهیم، موسی (ع) و ... قوم خود را از حساب و کتاب روز قیامت می ترساندند، ولی از آن عصر تاکنون هزاران سال گذشته؛ ولی هنوز، قیامت برپا نشده و شاید میلیونها سال دیگر نیز، قیامت برپا نگردد.

...

اسماء قیامت و وجه تسمیه آنها

طَامَّهُ الکُبری: (نازعات/34) کلمه طامّه به معنای عالیه و غالبه است. وقتی گفته می شود: این أطمّ از آن است معنایش این است که از آن عالی تر است. هر داهیه و بلائی را که انسانها از دفع آن عاجز باشند طامّه می گویند.   طامه الکبری همان قیامت است چون قیامت، داهیه ای است که از هر داهیه دیگری عالی تر است و بر هر داهیه ای غالب است.  

الحاقّه: (حاقّه/1) منظور از حاقه روز قیامت کبری است و اگر به این نامش نامید، برای این بود که روزی است حق و ثابت و غیرقابل تخلف و تردیدناپذیر، کلمه الحّاقه از مصدر «حقّ» است که به معنای ثابت و مقرر واقعی است.  

...

با بینش توحیدی این جهان هستی و خلقت آن هدفمند می باشد . دلیل هدفدار بودن آفرینش نیز روشن است . چرا که اولا خداوند سبحان و خالق این جهان حکیم است و شخص حکیم کار عبث و بیهوده انجام نمی دهد بنابراین خلقت جهان از سر بیهودگی و تفنن نیست . ثانیا دقت و نظم و علم در ذرات عالم مشهود است . این همه تدبیر و حسابگری در امری عبث ، غیر معقول و باورنکردنی است .(( و ای رسول آیات قرآن عظیم از جانب خدای دانای حکیم به وحی بر تو القا می شود

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بازاریابی عصبی و حسی پاورپوینت فرهنگ و معماری هند مقاله QSAR (مشکلات ساخت مدلهای مواد شیمیایی نامتجانس) جهش زا و سرطانزا دانلود فصل ششم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش، سهام عادی بررسی رابطه بین عزت نفس ، خود باوری و جرأت ورزی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد مشگین شهر