👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله اهمیت خاک، آب و هوا و رابطه جنگل با آنها

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله اهمیت خاک، آب و هوا و رابطه جنگل با آنها

نقش جنگل در اقتصاد و کشاورزی ایران

 در این مقاله سعی برآن است که با اشاره به اهمیت آب و خاک و هوا و رابطه جنگل با هریک ازآنها، نظر برنامه ریزان جامعه به حفاظت و احیای جنگلها جلب شود.

قسمتهایی از متن:

خاک

خاک یکی از منابع طبیعی و شاید مهمترین زیربنای تمدن هر کشور است و در واقع مسیر پیشرفت یا سیر قهقرایی هر جامعه را اصول و چگونگی بهره برداری از حاک تعیین می کند.

 لایه نازکی از پوسته زمین را که روی سنگها قرار گرفته ، خاک می نامند که در هر گرم آن میلیونها باکتری تک یاخته و موجودات ذره بینی وجود دارد، و منشاء مواد معدنی آن متعلق به سنگها و منشاء مواد آلی آن وابسته به پوشش زنده ی آن و میکروارگانیسم ها است.

 قرنها طول می کشد تا فقط یک سانتیمتر خاک بر روی زمین پدید آید ، و در مناطق مختلف مقدار و حاصلخیزی خاک متفاوت است . عمق متوسط تقریبی خاک هجده سانتیمتراست و در یک کلام حیات تمام انسانها و گیاهان و جانوران بسته به این قشر نازک است که به خاک سطح الارضی معروف است.

 متاسفانه در سراسردنیا سالانه 25 میلیارد تن خاک به وسیله رودها به اقیانوسها می ریزند که به دلیل نداشتن پوشش گیاهی مناسب تحت بارش باران شسته شده اند. ...

...

انرژی

 گیاهان سبز تنها تامین کننده ی انرژی مورد نیاز موجودات زنده می باشند که آنرا طی مکانیزم پیچیده ی فتوسنتز از تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی شیمیایی به وجود می آورند.

 در اعماق خورشید ، ماده با سرعتی برابر 120 میلیون تن در دقیقه ناپدید شده و به واسطه آن سالانه  33^10 ×1.35  کالری انرژی آزاد می شود که تقریبا 23^10×5.5 کالری از آن به سطح زمین می رسد (10^10×4  نسبت به کل) که یک سوم آن صرف تبخیر آب و بقیه در فتو سنتز بکار گرفته می شود.

 گیاهان با جذب انرژی یاد شده و تبدیل آن به انواع پیچیده ای از مواد آلی منبع نهایی تمام مواد غذایی هستند.

 گیاهان با گونه های متنوع در اشکال و ترکیب و ساختمان و رفتار فیزیولوژی متفاوت در تمامی سطح زمین گسترده اند و فقط در نواحی فوق العاده خشک یا فوق العاده سرد اثری از آنها دیده نمی شود .

 عوامل و فاکتورهای مختلفی ممکن است با عث ضعف و نامرغوب شدن گیاهان شوند که از آن میان آبهای آلوده و خاک خسته یا نامتعادل می باشد. ...

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فرانک لوید رایت و آثارش مبانی و پیشینه نظری تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده دانلود مقاله آجر پایان نامه عملکرد تمرینات مختلف در ارتباط با ورزش کوهنوردی و سیستم های انرژی زا 13 مقاله تحقیقی برای رشته های مدیریت 3