👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق انواع زهکشی و گمانه

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق انواع زهکشی و گمانه

تحقیق انواع زهکشی و گمانه

مقاله زهکشی

آب جاری یا آبی که از چشمه‌ها خارج می‌شود، نباید از روی یک ناحیه ناپایدار حرکت کند. وجود آب در سطح دامنه ، علاوه بر نقش فرسایشی ، به راحتی می‌تواند به داخل دامنه نفوذ کرده و به سرعت بر ناپایداری آن بیافزاید. دور نمودن آب از سطح دامنه و جلوگیری از نفوذ آن ، مخصوصا در مورد دامنه‌هایی که بطور بالقوه ناپایدارند، از مهمترین روشهای مهندسی دستیابی به پایداری است.

...

حفاری گمانه‌ها به صورتهای مختلف انجام می‌شود. در روش حفاری ضربه‌ای پیشروی توسط ضربات پی در پی به سر مته تیغه‌ای شکل انجام می‌شود و مدار کنده شده و خرد شده هر چند مدت یکبار بوسیله ابزار مخصوصی به نام گل کش از چاه خارج می‌شود. حفاری ضربه‌ای بیشتر در آبرفتها و رسوبات ناپیوسته ، مخصوصا اکتشاف زیر زمینی بکار می‌روند. نمونه‌هایی که به این ترتیب بدست می‌آید، کاملا دست خورده است.

 

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق مقایسه EQ یا هوش هیجانی دانشجویان معایب و محاسن بروکراسی درون سازمانی سمینار عملکرد مکانیزم بروز رسانی محتوای پویا در شبکه های نظیر به نظیر مقایسه بحران هویت در دانش آموزان عادی و دانش آموزان ناشنوا پایان نامه تحلیل ویژگیهای مصالح لایه روكش در جلوگیری از ترك های انعكاسی در روسازی های مركب